czwartek, 26 lipca 2012

Trovare il tuo colore

Znajdź swój kolor!

W drogeriach mamy ogromny wybór farb do włosów, płukanek i rozjaśniaczy.  Mimo tego, że możemy przebierać w najróżniejszych odcieniach i barwach, wybór odpowiedniej dla nas farby nie jest wcale taki prosty. Najpierw trzeba ustalić, jaki mamy typ urody.

Jeśli mamy bardzo jasną karnację, oczy koloru niebieskiego lub zielonego i sporo piegów - posiadamy urodę „słowiańską”. Do takiej karnacji pasują najbardziej włosy rude lub wszelkiego typu odcienie blond. Jeśli cera ma skłonności do rumieńców, lepiej wybrać cieplejszy, bardziej złotawy blond, który rozświetli naszą twarz. Makijaż, aby wyglądał naturalnie, powinien być jasny i najlepiej w pastelowych barwach. Przy takim typie urody należy zrezygnować z przyciemniania brwi henną oraz z ciemnych lub krwistoczerwonych szminek. Usta pomalowane różowym błyszczykiem prezentują się bardzo atrakcyjnie, a ładnie podkreślone tuszem i kredką oczy dodatkowo przyciągają spojrzenia. Ubrania także powinno dobierać się jak najjaśniejsze, ponieważ ciemne barwy uwidoczniają bladość skóry. Kobiety „słowiańskie” najlepiej prezentują się w błękitnym, różowym i białym kolorze oraz odcieniach pastelowych. Jako przykład osób o takim typie urody, można podać m.in. Gwyneth Paltrow lub Nicole Kidman.
Dziewczyny o brzoskwiniowej cerze mają największy wybór, jeśli chodzi o farby do włosów. Mogą dobierać zarówno jasny blond, jak i rudości, czerwienie, czy czernie. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę to, aby pomiędzy karnacją, a wybranym kolorem włosów widać było delikatny kontrast. W przeciwnym razie barwy niemalże zlewają się ze sobą, nie wyglądając wcale atrakcyjnie. Szeroka gama barw do wyboru dotyczy również makijażu i ubrań. Kobiety o tym typie urody mogą eksperymentować i szaleć ze szminkami, cieniami i farbami, pamiętając tylko o koniecznym kontraście, dzięki któremu wygląd będzie milszy dla oka. Osobami o brzoskwiniowej urodzie są np. Doda, Jessica Alba.

Ostatnim z trzech głównych typów, jest uroda tzw. śródziemnomorska. Jej przedstawicielki, mają ciemne, zazwyczaj czarne lub brązowe włosy i ciemną karnację, szybko się opalają i mają piwne oczy. Aby wyglądać atrakcyjnie przy takim typie urody, należy unikać jasnych odcieni blond, zwłaszcza platyny. To samo tyczy się makijażu. Zbyt jasne cienie np. srebrny lub biały, albo jasnoróżowa szminka wyglądają nienaturalnie i wręcz odpychająco. Kolory włosów idealne dla takiej karnacji to czernie, brązy, a dla odważniejszych - czerwienie. W makijażu warto podkreślić oczy, wyeksponować ciemne brwi i rzęsy, a usta podkreślić czerwoną szminką. Jeśli chodzi o ubrania, kobiety o tym typie urody mają szerokie pole do wyboru. Najlepiej prezentują się w żywych barwach- czerwieniach, zieleniach, czerniach, czy żółciach. Sławne kobiety o takiej urodzie to- Salma Hayek, Nicole Scherzinger.Ja jestem szczęśliwą posiadaczką urody śródziemnomorskiej, głównie dzięki tacie. Około 4 miesięcy temu postanowiłam zmienić moje dotychczas ciemnobrązowe, prawie czarne włosy, na jasny, miodowy brąz. 


Jestem zadowolona z efektu, chociaż nie ukrywam, za jakiś czas wrócę do naturalnego koloru, bo paniom o tym typie urody najlepiej jest w ciemnych brązach :)1 komentarz:

  1. cztery miesiące? no to naprawdę dawno się nie widziałyśmy :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli chcesz zostać ze mną na dłużej, obserwuj mnie :)